17.01.2024
Енергетична безпека є надважливою складовою глобальної безпекової стратегії й вийшла на перший план у контексті забезпечення стабільності в Європі та у всьому світі. Україна, зіткнувшись із викликами воєнного конфлікту, не лише показує стійкість, а й розробляє інноваційні стратегії зміцнення енергетичної безпеки, які можуть бути прикладом для інших регіонів. На шляху до енергетичної незалежності, Україна та Європейський Союз роблять впевнені кроки у відмові від залежності від російських енергоресурсів.
Друкувати
Davos

Про це на полях Економічного форуму в Давосі, під час виступу на панелі "Вплив енергетики на ландшафт міжнародної безпеки" у Грецькому домі, заявив голова наглядової ради Укргідроенерго Валентин Гвоздій.

Серед інших учасників дискусії були адмірал Евангелос Апостолакіс, колишній міністр оборони Греції, Доріан Дака, заступник міністра енергетики та промисловості Албанії, Курт Волкер, колишній спеціальний представник США з питань України, та Ріккардо Ламбіріс, голова правління Афінського міжнародного аеропорту.

В  центрі уваги було майбутнє енергетичного сектора та його вплив на глобальну безпеку, з акцентом на значущість цієї сфери для стабільності країн. Незважаючи на військові дії, українська енергетична галузь виявляє вражаючу відданість та стійкість. Укргідроенерго, взірець у цій галузі, здійснив величезну роботу, відновивши інфраструктуру після понад 50 влучань ракет.

«Компанія стала справжнім символом незламності, демонструючи, що енергетика України не тільки витримує випробування війною, але й забезпечує надійність та стабільність для всієї країни. Відновлення енергетичної інфраструктури в умовах війни є унікальним досвідом, який може стати корисним для інших країн, що зіткнулися з подібними викликами. Наші знання та інноваційні підходи до адаптації енергосистеми у кризових умовах вносять цінний вклад у світову енергетичну дискусію та сприяють створенню більш стійких і безпечних енергосистем», - підкреслив пан Гвоздій.

Енергетичний сектор в Україні, після військової сфери, став ключовим у підтримці функціонування країни. Відновлення фізичної інфраструктури йде рука об руку з розробкою нових підходів до управління енергомережами. Однією з інновацій є перехід на сотові мережі, який дозволяє уникнути повного відключення від електропостачання в разі ворожих атак, забезпечуючи важливий крок у напрямку зміцнення енергетичної безпеки. Цей досвід України у відновленні та модернізації енергосистем в умовах війни не тільки забезпечує стабільність власної країни, але й може слугувати прикладом для інших держав, які прагнуть підвищити свою енергетичну незалежність та безпеку.

Пресслужба Укргідроенерго

Поділитися: