Все буде Україна!

ExPro Consulting: «Гарпок» та «Укренерго» за 2020 рік боргують «Укргідроенерго» близько пів мільярда гривень

ExPro Consulting: «Гарпок» та «Укренерго» за 2020 рік боргують «Укргідроенерго» близько пів мільярда гривень

16-07-2020
ДП «Гарантований покупець» та НЕК «Укренерго» боргують ПрАТ «Укргідроенерго» за перше півріччя 2020 року сумарно близько пів мільярда гривень. Така сума боргу є значною для генеруючої компанії з огляду на критично малу водність в річках та необхідність виконання інвестиційної програми у 2020 році.

Про це в коментарі для агентства ExPro повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«За цих півроку, заборгованість «Гарантованого покупця» - 305 млн. грн., НЕК «Укренерго» - за перший квартал 2020 року – близько 70 млн. грн. Крім того, ПрАТ «Укргідроенерго» працює над звіркою заборгованості НЕК «Укренерго» за другий квартал і це доволі важкий процес. Для нашої компанії – це великі суми, враховуючи, що цей рік критичний по водності», - сказав він.

Зменшення водності у Дніпрі та Дністрі, за словами Сироти, призвело до того, що компанія вимушено скоротила прогнозні обсяги виробництва електроенергії у 2020 році на 45% у порівнянні з попереднім прогнозним балансом на 2020 рік - до 5,5-6 млрд кВт/год. Це, в свою чергу, призвело до суттєвого скорочення інвестиційної програми.

«Ми залишили лише захищені та критично важливі статті, необхідні для забезпечення безперебійної та безпечної роботи ОЕС України. Ми залишили четвертий агрегат (Дністровської ГАЕС – ред.), пуск якого вкрай важливо забезпечити. Залишили саме пускове обладнання, оскільки, разом з рештою обладнання, яке необхідне для агрегату, треба було б додатково профінансувати 2 млрд грн. Цього року фінансуємо лише 1,4 млрд грн, тому агрегат ми пускаємо, а всі допоміжні системи ми плануємо будувати наступного року. Крім того, у поточному році ми здаємо 9-10 агрегатів ГЕС після реконструкції», - пояснив голова компанії.

Сирота додав, що перший пуск четвертого гідроагрегату планується в кінці грудня 2020р. «Пуск планується до Дня енергетика (22 грудня 2020р – ред.)», - сказав він.

Джерело: ExPro Consulting

Автор: Дмитро Сидоров

Поділитися: