Для врегулювання цього питання 4 лютого 2022 року НКРЕКП прийняло зміни до постанови № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зазначені зміни покликані збільшити ліквідність ринку «на добу наперед», запобігти можливому штучному зменшенню обсягів купівлі на РДН через виведення обсягів на внутрішньодобовому ринку або небаланси, підвищити ліквідність балансуючого ринку, а також посилити контроль щодо походження електричної енергії, що торгується на ринку «на добу наперед». У підсумку ці заходи мають призвести до підвищення ціни на РДН, що в умовах високої вартості енергоносіїв для виробників електричної енергії є позитивним фактором.
Проте загальною тенденцією на ринку має стати відхід від будь-яких цінових обмежень на всіх сегментах, а також мінімізація ручного та вибіркового втручання в ринкові механізми. Це дозволить сформуватися ціні на рівні, який дійсно відображає ситуацію на ринку.
«Для покриття ПСО в І кварталі 2022 року Укргідроенерго знадобиться майже 4 млрд грн. На тлі катастрофічного зростання заборгованості на балансуючому ринку, яка наразі складає 6,3 млрд грн, ситуація загрожує Товариству нестачею обігових коштів.
Укргідроенерго намагається максимально оптимізувати продажі для підтримки діяльності компанії, але при цьому готується до роботи енергосистеми країни в ізольованому режимі і суттєво заощаджує воду для резерву, який може знадобитися ОЕС України в контексті інтеграції до ENTSO-E», - зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
Нагадаємо, днями відбулося чергове засідання Наглядової ради компанії, на якому обговорено перспективи розвитку Укргідроенерго у 2022 році з урахуванням фінансової моделі покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на ринку електроенергії.
Пресслужба Укргідроенерго
Читайте також:
Укргідроенерго першим прийняло на себе навантаження при зупинці двох енергоблоків АЕС
- 329