Все буде Україна!

Київську, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську станції підключено до САРЧП

Київську, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську станції підключено до САРЧП

06-12-2017
Укренерго підключило Київську, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську гідроелектростанції до системи автоматичного регулювання частоти та потужності з (САРЧП) діапазоном регулювання 480 МВт.

Це стало можливим після підготовки та проведення Укренерго спільно з Укргідроенерго успішних випробувань роботи вказаних ГЕС під керуванням САРЧП.

Підключення ГЕС до автоматичної системи регулювання значно підвищило надійність роботи енергосистеми та її гнучкість. У випадку виникнення нештатної ситуації, наприклад, з втратою деяких генеруючих потужностей, вона буде швидко ліквідована в автоматичному режимі, без втручання диспетчерського персоналу та без вимкнення споживачів.

«Найближчим часом до САРЧП буде підключена Кременчуцька ГЕС, що сумарно дозволить отримати 600 МВт діапазону регулювання, який працює в автоматичному режимі. Це значно покращує якість та надійність регулювання та забезпечує виконання європейських вимог до обсягів регулюючих потужностей», - розповів заступник директора з оперативного керування - головний диспетчер Укренерго Віталій Зайченко.

Крім того, наразі опрацьовується можливість підключення до автоматичної системи регулювання частоти та потужності і найбільшої в Україні Дністровської ГАЕС. 

Довідка: САРЧП призначена для регулювання частоти в енергосистемі України при ізольованій роботі та регулювання перетоків активної потужності міждержавними лініями електропередачі в режимі паралельної роботи енергосистеми України з системами сусідніх країн.

За інформацією прес-служби ПрАТ "НЕК "Укренерго". 

Поділитися: