Все буде Україна!

Китай запустив в експлуатацію найбільшу ГАЕС у світі потужністю 3,6 ГВт

Китай запустив в експлуатацію найбільшу ГАЕС у світі потужністю 3,6 ГВт

04-02-2022
Державна мережева корпорація Китаю State Grid Corporation (SGC) нещодавно оголосила про початок роботи гідроакумулюючої електростанції Fengning потужністю 3,6 ГВт, яка повинна забезпечити екологічною зеленою енергією проведення зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні.

ГАЕС розташована у провінції Хубей на сході Китаю. Будівництво проєкту, що має 12 реверсивних насосно-турбінних генераторів, було розпочато у 2013 році. Кожен генератор має потужність у 300 МВт. Очікується, що ГАЕС вироблятиме 6,612 млрд кВт-год енергії на рік.

Це одна з перших у світі гідроакумулюючих електростанцій, підключених до гнучкої мережі постійного струму. Станція забезпечить потужністю 600 МВт Пекін та Чжанцзякоу – міста-організатори зимових Олімпійських ігор.

На сьогодні гідроакумулювання є найбільш зрілим методом накопичення енергії великої ємності завдяки таким функціональним можливостям, як велика ємність, регулювання піків, регулювання частоти, фазове регулювання, накопичення енергії, резервне копіювання системи та запуск зі знеструмленого стану. ГАЕС братиме участь у регулюванні навантаження, координації та підвищенні надійності регіональної енергетичної мережі. А також в інтеграції сонячної та вітрової енергії у мережу.

Очікується, що ГАЕС Fengning дозволить уникнути використання 480 тис. тонн вугілля та скоротить викиди вуглекислого газу на 1,2 млн. тонн щороку.

Fengning є однією з п’яти гідроакумулюючих електростанцій, які Державна мережева корпорація Китаю ввела в експлуатацію у 2021 році.

Нагадаємо, що найбільша гідрогенеруюча компанія України Укргідроенерго у 2021 році запустила в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС та продовжує реалізовувати проєкт будівництва станції.

Джерело: hydroreview.com    Фото: ГАЕС Fengning (фото: SGC)

Переклад та адаптація: Марина Мальон

Читайте також:

Дністровська ГАЕС: 14 цікавих фактів про найбільшу гідроакумулюючу станцію Європи

Введено в експлуатацію четвертий агрегат Дністровської ГАЕС – ключ до енергостабільності країни

Чому ГАЕС – це «екологічні акумулятори» енергосистем?

Поділитися: