Все буде Україна!

Міненерго пропонує чотири шляхи вирішення кризи на ринку електроенергії

Міненерго пропонує чотири шляхи вирішення кризи на ринку електроенергії

15-07-2021
Міністерство енергетики вбачає вирішення кризової ситуації на ринку електроенергії та можливість стабілізації ринку у впровадженні низки законодавчих змін. Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Серед кроків, які, на думку урядовців, допоможуть покращити ситуацію на ринку електроенергії - вимога для всіх виробників продавати електроенергію виключно на аукціонах через біржі, чіткі правила для створення бірж, аби вони забезпечували свою надійність та неупередженість, новий індикатив ціни електричної енергії – ціну на ринку двосторонніх договорів, а також скасування вимоги для державної генерації, на яку покладені спеціальні обов’язки на ринку електричної енергії, продавати 10% від загального відпуску на РДН.

«Після впровадження законодавчих змін приблизно місяць знадобиться ринку, аби почати повноцінно працювати за новими правилами. Створення бірж, сприйняття та засвоєння учасниками ринку нових правил, усвідомлення того, що цивілізована торгівля і довгострокові гарантії – це реальна можливість будувати перспективний і успішний бізнес, цивілізаційний відхід від практики пошуку ситуативної тимчасової вигоди, яка потрібна лише нашвидкуруч створеним трейдерам-одноденкам. Такі зміни дійсно наблизять Україну до цивілізованих європейських ринків, а також створять потенціал для перспективного розвитку генерації, незалежно від форми власності компаній», - підкреслив Юрій Власенко.

За матеріалами Міністерства енергетики України

Читайте також: 

Міненерго активізує зусилля для боротьби з порушниками на ринку електроенергії 

Єврокомісія підтримуватиме взятий Україною курс на синхронізацію з ENTSO-E 

Міненерго почало роботу над новою моделлю ПСО, яка має максимально відповідати інтересам як учасників ринку, так і споживачів

 

Поділитися: