Все буде Україна!

Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у червні

Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у червні

28-05-2021
Представники Укргідроенерго взяли участь у онлайн-засіданні Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ. Під час засідання було розглянуто гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейнах Дніпра та Дністра, а також узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на червень 2021 року.

Київське водосховище: ГЕС до 15 червня працює у режимі поступового спрацювання до позначки 103,00 м БС. У другій половині червня ГЕС працює на притокових витратах і станом на 1 липня середньодобовий рівень води (водпост Толокунь) має бути в межах 102,90-103,00 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням piвнів води у нижньому б'єфi (біля греблі) 1,5 м, що відповідає коливанням piвнів води 0,8 м у cтвopi гідропоста Київ (міст Метро) по 9 червня.

Канівське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б'єфі водосховища протягом червня має бути в межах 91,30-91, 50 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням piвня води у нижньому б'єфi ГЕС (біля греблі) не більш ніж 0,5 м по 9 червня.

Кременчуцьке водосховище: до 15 червня ГЕС працює у режимі поступового спрацювання до позначки 81,0 м БС. У другій половині червня ГЕС працює на притокових витратах і станом на 1 липня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,90-81,00 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням piвня води у нижньому б'єфі ГЕС (біля греблі), не більш ніж 1,5 м по 9 червня.

Кам'янське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б'єф не менш ніж 400 м³/c, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б'єфi (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням pівня води у нижньому б'єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м по 9 червня.

Дніпровське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання piвня води у верхньому б'єфі (біля греблі), викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м по 13 червня.

Каховське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 липня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,85-15,95 м БС. Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби iз середньодобовим коливанням piвня води у нижньому б'єфi не більш ніж 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ по 18 червня.

Дністровське водосховище: за інформацією Укргідрометцентру приплив води до Дністровського водосховища у червні очікується в межах 200-260 м³/с, або 64% від норми, 56% забезпеченості. З урахуванням гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісія запропонувала для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-130 м³/с.

Пресслужба Укргідроенерго

Читайте також:

В Укргідроенерго готові до пропуску весняного водопілля 2021 

Фахівці Укргідроенерго взяли участь у засіданні басейнової ради нижнього Дніпра 

Велика вода – 2021: як весняне водопілля позначиться на енергетиці

Поділитися: