12.10.2023
У жовтні 1960 року розпочалося масштабне  будівництво Київської гідроелектростанції, що досі вважається однією з найскладніших інженерних споруд на Київщині. 
Друкувати

Але сама ідея зведення Київської ГЕС виникла ще у 1948 році, після того, як підкорювачі природи, так називали інженерів, завершили будівництво Каховської та Кременчуцької ГЕС. 

Проєкт станції було розроблено провідним проєктнодослідним інститутом «Укргідропроект». 
Саме будівництво велося колективом тресту Кременчукгесбуд. Станція була побудована у рекордні термін із застосуванням новітніх організаційних та конструктивних рішень. 

Вперше було впроваджено технології високочастотного монтажу крупних бетонних конструкцій та використано низьконапірні горизонтальні капсульні гідроагрегати. 

Унікальність Київського гідровузла полягає в тому, що будівля ГЕС була об’єднана з бетонною водозливною греблею. 

Одночасно зі спорудженням ГЕС на правому березі Дніпра в Вишгороді було побудовано житловий комплекс для гідроенергетиків, школи, дитячі садки, магазини та їдальні. Маленьке тихе село почало розбудовуватися та розширятися. У 1968 році село отримало статус міста, а вже з 1973 року районний центр.  

Сьогодні Вишгород - це сучасне, комфортне та затишне місто, яке завдяки потужному енергетичному підприємству зробило величезний стрибок у розвитку, перетворившись на перлину Київщини.

Пресслужба Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС

Фотогалерея

Поділитися: