Все буде Україна!

ПрАТ «Укргідроенерго» готується до весняного водопілля

ПрАТ «Укргідроенерго» готується до весняного водопілля

14-03-2018
Останнім часом на адресу компанії надходять листи громадян, які стурбовані станом київської дамби та пропускною спроможністю гідроелектростанції під час весняного танення льоду.

Зважаючи на таку зацікавленість, ПрАТ «Укргідроенерго» інформує про готовність до пропуску води у весняний період. При нинішніх та прогнозованих гідрологічних і льодових умовах гідротехнічні споруди Київської ГЕС здатні забезпечити надійну та безаварійну роботу. Водопілля 2018 року за максимальними обсягами водного стоку очікується близьким до норми.

 На разі спостерігається наступна гідрометеорологічна ситуація:

  • на річках басейну Дніпра зберігається режим стійкої підвищеної зимової межені з незначними добовими коливаннями рівнів води в межах норми.
  • амплітуда прогнозованих підйомів рівнів води складатиме 0,8-1,9 м на Дніпрі та Прип’яті, 0,8-1,6 м − на Десні та її притоках. Підвищення рівня води до 2 м є безпечним для інфраструктури населених пунктів та нормальної роботи гідроелектростанцій. На сьогодні вільний об’єм водосховищ дніпровського каскаду − 6,8 км³, в тому числі Київського – 0,65 км³, що є достатнім для безпечного пропуску максимальних витрат води та очікуваного об’єму водопілля;
  • на водних об’єктах наявний льодостав, товщина якого сягає 30 см. Товщина снігу на Київському водосховищі – 20-30 см, на Канівському та Кременчуцькому – 11-20 см, на решті водосховищ дніпровського каскаду сніг на льодовому покриві відсутній. Варто зауважити, що наявність снігу на льоду сприятиме сповільненню скресання та руйнування льодоставу, що полегшить процес пропуску водопілля;
  • проходження максимальних витрат очікується у строки, що є наближеними до середніх багаторічних показників. Очищення водосховищ дніпровського каскаду від льоду за попереднім прогнозом відбуватиметься в середині березня.

Робота Об’єднаної енергетичної системи України в період весняного водопілля традиційно буде зазнавати певного навантаження при регулюванні добового графіка споживання електроенергії, однак гідротехнічні споруди та обладнання всіх ГЕС і ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго» перебувають у працездатному стані і можуть виконувати своє функціональне призначення в запланованих режимах.

Тож пропуск весняного водопілля через водосховища дніпровського каскаду не матиме негативного впливу на гідротехнічні споруди, мостові переходи, об’єкти господарювання та інфраструктури.

Поділитися: