![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/img_6253_600.jpg?itok=zwIo7nAL)
З унікальністю гідроспоруди фахово та аргументовано науковців ознайомив генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
Нагадаємо, що відповідно до рішення науково-технічної ради ПАТ «Турбоатом» від 28 березня 2017 року роботу «Створення оборотних гідроагрегатів Дністровської ГАЕС для підвищення ефективності об'єднаної енергетичної системи України» та творчий колектив з 8 претендентів було висунуто для участі в конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року.
Тож напередодні проведення наукової і науково-технічної експертизи та експертного розгляду роботи спеціалізована секція Комітету з Державних премій України ознайомилась із роботою станції, відвідавши головний щит управління, побувавши на 85, 58 та 48 відмітках.
![](/sites/default/files/inline-images/img_9530.jpg)
Більш повна картина про основні споруди Дністровської ГАЕС доповнилась переходом з’єднувальною галереєю, оглядом КРУЕ-330, підземних конструкцій, відвідних водоводів та верхньої водойми. Також на основі відеофільму члени секції дізналися про особливості роботи Дністровської ГАЕС та етапів спорудження найбільшої рукотворної водойми.
![](/sites/default/files/inline-images/img_9504.jpg)
Варто відзначити, що згідно з початковим проектом, Дністровська ГАЕС має складатися із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 МВт у насосному, а відтак є одним із найамбітніших проектів в історії сучасної України. На сьогодні Дністровська ГАЕС має всі шанси стати найпотужнішою в Європі та шостою за масштабами будівництва у світі. Це дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі відповідно до світових стандартів, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.
![](/sites/default/files/inline-images/img_9512.jpg)
- 13