Під час зустрічі Ігор Сирота відзначив, що українські фахівці готові поділитись здобутим досвідом з чеськими колегами щодо роботи в енергетичній сфері під час воєнного стану в країні, а також перейняти досвід Чехії у реалізації інноваційних енергетичних проєктів.
«За час війни було нанесено більше 50 ударів по нашим об’єктам і ми втратили частину робочих потужностей. Найкритичніше – втрата Каховської ГЕС. Тому нам потрібна буде допомога усіх країн, аби ми могли подолати критичну ситуацію в енергетиці країни. Ми намагаємося якнайшвидше відновлюватися та виконувати завдання, яке поставив Президент України – максимально підготуватись до осінньо-зимового періоду. Але ворог підступний і не залишить думки, щоб завдати нам нищівного удару по енергетичній структурі, зокрема взимку. Наше завдання максимально відновитися та збудувати захисні споруди», - зазначив Сирота.
Також гендиректор Укргідроенерго подякував чеському народу за підтримку українців, які виїхали закордон, аби убезпечити своє життя.
В свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Чехія в Україні Радек Матула зауважив, що для Чеської Республіки Україна є пріоритетом за багатьма напрямами, зокрема у питаннях постачання зброї для ЗСУ, гуманітарної допомоги, співпраці в плані розвитку, надання прихистку українцям.
«Ми зацікавлені у співпраці в плані бізнесу, оскільки економічна дипломатія – найкраща дипломатія. В Чеській Республіці ми віримо, що Україна вийде переможцем у боротьбі з агресором. Зараз ми надаємо і після закінчення війни також готові продовжувати співпрацювати та надавати Україні допомогу у реконструкції та всебічно підтримувати на міжнародному рівні», - зазначив Радек Матула.
В результаті перемовин українська та чеська сторони у форматі онлайн підписали Меморандум про співпрацю та висловили з обох сторін сподівання на плідне співробітництво. Метою співпраці є розвиток паливно-енергетичного комплексу України та створення на державному рівні стимулів та гарантій для сприяння залучення інвестицій та інноваційних технологій в енергетичну галузь.
Нагадаємо, що у липні чеська делегація відвідала Київську ГЕС, поспілкувалася з співробітниками й ознайомилися з умовами роботи на станції, а також дізналась про роль гідроенергетики в забезпеченні надійної роботі енергетичної системи України.
Довідково:
ZDAS a.s. – чеська компанія, основним напрямком якої є виробництво та постачання гідросилового обладнання для гідроелектростанцій.
Пресслужба Укргідроенерго
Актуальні новини
- 99