Все буде Україна!

В Канаді завершено будівництво комплексу Romaine потужністю 1,55 ГВт

В Канаді завершено будівництво комплексу Romaine потужністю 1,55 ГВт

25-10-2023
Hydro-Québec
Компанія Hydro-Québec оголосила про завершення робіт на гідроенергетичному комплексі Romaine на річці Ромен, що стало важливою віхою в енергетичному розвитку Квебеку.

Як повідомляє Waterpowermagazine, щорічний обсяг виробництва електроенергії комплексу становить 8 ТВт-год, що достатньо для забезпечення електроенергією 470 000 домогосподарств. Проєкт, розпочатий у 2009 році і завершений у 2023-му, вирізняється своєю ефективністю та економічністю, а його остаточна вартість склала 7,4 млрд доларів, що на 14% менше від початкових розрахунків.

«Я дуже пишаюся тим, що відкриваю найбільший гідроенергетичний комплекс та пам'ятник квебекській інженерії. Цей проєкт має важливе значення для нашого енергетичного майбутнього, дозволяючи задовольнити промислові потреби Квебеку в електроенергії на наступні 100 років!», - зазначив прем'єр-міністр Квебеку Франсуа Лего. 

«Інвестиції в гідроенергетику та електрифікацію економіки мають вирішальне значення для досягнення наших цілей з декарбонізації.  Romaine є символом того, чого може досягти Квебек, якщо ми будемо сміливими та амбітними», - додав міністр економіки, інновацій та енергетики П'єр Фіцгіббон.

«Комплекс  Romaine є безцінною спадщиною для квебекського суспільства. Він відіграє важливу роль в енергетичному переході, який лежить в основі створення більш зеленої економіки та більш процвітаючого суспільства. Я хотів би подякувати тисячам працівників та місцевим громадам за їхній величезний внесок та співпрацю», - заявив президент Hydro-Québec Майкл Сабіа.

Hydro-Québec генерує, транспортує та розподіляє електроенергію. Це - найбільший виробник електроенергії в Канаді та один з найбільших виробників гідроелектроенергії у світі. Єдиним акціонером компанії є уряд Квебеку.

Нагадаємо, що Укргідроенерго поновило співпрацю з державною канадською компанією Hydro-Québec.

Так, 21 вересня генеральний директор Укргідроенерго  Ігор Сирота та виконавча віце-президентка з трансенергетичної діяльності та будівництва Hydro-Quebec Клодін Бучард обговорили відновлення співпраці у питаннях розвитку технічного оснащення українських гідроелектростанцій.

Пресслужба Укргідроенерго

Фото: Waterpowermagazine

Поділитися: