Все буде Україна!

В Кременчуці обговорили поточний стан проходження водопілля

В Кременчуці обговорили поточний стан проходження водопілля

01-05-2023
Паводок, який цьогоріч побачили мешканці придніпровських регіонів буває раз на десять років. Причина природня - велика кількість води та снігу з росії та білорусі.

Про це говорив на спільній нараді з представниками Кременчуцької ОВА директор філії Кременчуцька ГЕС Сергій Яременко. 

«Максимальний рівень води в районі Кременчука може бути за проєктом 71 м, наразі він коливається в межах 67 м. І вже при цьому затоплює деякі низини, де взагалі будувати містянам було заборонено. 
Є схеми затоплення під час паводку, на них зображено, де будувати заборонено. Але в наявності маємо іншу ситуацію, коли люди не дотримуються правил забудови. І наслідки, на жаль, ми бачимо.
На сьогодні, перша хвиля водопілля позаду. Рівень води поступово спадає. За прогнозами фахівців, формується друга хвиля водопілля. Але вже ці коливання мають бути меншими. Частину води залишать в Кременчуцькому морі, яке ще трохи має запас для заповнення, а частину спустять далі на південь
», - зазначив під час наради директор гідроелектростанції.

Ситуація поступово стабілізується і рівень водопілля в межах Світловодської та Кременчуцької громад не принесе загрози промисловим, сільськогосподарським та житловим об'єктам.

Пресслужба Кременчуцької ГЕС

Поділитися: