У лютому 2021 року каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, та станом на 1 березня його наповнення складає 87,4% від проєктного.
Варто зазначити, що у зв’язку із збільшенням припливу води в лютому поточного року було скориговано рівень Каховського водосховища станом на 1 березня в межах 15,70-15,80 м БС, що не суперечить Правилам експлуатації водосховищ Дніпровського каскаду.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у березні очікується в середньому 1450 м3/с, або 99% від норми (норма березня – 1455 м3/с).
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на березень 2021 року, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія узгодила наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на березень 2021 року.
Київське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 квітня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,30-102,40 м БС.
Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
Канівське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом березня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
Кременчуцьке водосховище: ГЕС працює у режимі поступового наповнення. Станом на 1 квітня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,30-79,40 м БС.
Кам’янське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-
Дніпровське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до
Каховське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 квітня рівень у водосховищі має бути в межах 15,55-15,65 м БС.
Дністровське водосховище: Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-120 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному випадку окремо.
Детальніше із режимами роботи дніпровських та Дністровського водосховищ можна ознайомитися за посиланням.
Пресслужба Укргідроенерго
Читайте також:
Режим роботи Дністровського водосховища на лютий 2021 року
Як Київська ГЕС врятувала Київ від затоплень
Міжнародна комісія з великих гребель проінспектувала ДніпроГЕС
- 224