![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/prevue_61.jpg?itok=B6fUlW-0)
На створення виставки музейників надихнула розповідь про життя Харитини Марченко – бабусі однієї зі співробітниць Національного заповідника «Хортиця». Харитина Марченко брала участь у будівництві ДніпроГЕСу з самого початку. Про події тих років розповіла її онука – Тетяна. За життя бабуся часто і багато розповідала про будівництво: «Працювали у 4 зміни, місили бетон ногами, жили в бараках».
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/img_5591_1.jpg)
У пошуках експозиційного образу було досліджено безліч фотодокументів, проглянуто кілометри кадрів кінохроніки. Для тематичної виставки працівники заповідника тривалий час збирали фотографії та особисті речі жінок-будівниць. Тому, крім Харитини, на виставці розповідається про долю ще 5 жінок. Одним із образних елементів виставки стали нанизані великими стібками на червону нитку жіночі хустки. В першій частині експозиції хустки білого кольору, далі вони змінюють колір у палітрі від рожевого до яскраво червоного. Таким чином транслюється ідея складання «нової людини», нової – радянської ідентичності, що відбувалась під впливом ідеології.
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/img_5611.jpg)
Ще одним цікавим розділом експозиції є блок для бетонування, що утворювався за допомогою щитів опалубки: жінки ДніпроГЕСу були відомі всій країні саме як бетонниці. Бетонницею працювала і героїня, чиїм ім’ям названо виставку.
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/img_5617.jpg)
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/img_5595.jpg)
Усі бажаючі мають можливість відвідати виставку упродовж року та побачити більше 200 експонатів: особисті речі та інструменти, документи, фотографії, переглянути фрагменти фільмів, які стосуються будівництва ДніпроГЕСу.
Відзначимо, що проект реалізовано за підтримки флагмана вітчизняної металургії – ПАТ «Запоріжсталь».
- 38