Все буде Україна!

Новий час: Кабмін поклав на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго ПСО в сфері електроенергетики

Новий час: Кабмін поклав на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго ПСО в сфері електроенергетики

У тексті новини йдеться про те, що Кабмін поклав публічні спецобов’язки з постачання е/е для потреб населення на Енергоатом, Укргідроенерго і оператора системи передачі Укренерго з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

"Уряд схвалив відповідний проект постанови і дав один день на доопрацювання.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що завдяки цій постанові з впровадженням з 1 липня нової моделі ринку електроенергії ціни не виростуть.

"Вона визначає, на кого покладаються спеціальні обовязки. Це Енергоатом і Укргідроенерго, а також розподільчі мережі і оператор системи розподілу. Ми включаємо і оператора системи розподілу, бо вважаємо, що через 3 місяці НКРЕКП може розглянути можливість передачі і формування функції диспетчеризації, і тоді в процесі ПСО будуть брати участь не тільки державні компанії, а всі генеруючі компанії через диспетчеризацію", - зазначив він. 

Коментуючи заяву представника президента в Кабміні Андрія Геруса, що спецобов'язки потрібно покласти і на приватні компанії, Насалик сказав, що компенсувати низькі ціни для населення - 1,06 грн за кВТ-ч - можуть лише ті енергокомпанії, у яких відпускний тариф ще нижчий.

"В цю категорію входить тільки дві генеруючі компанії - Енергоатом і Укргідроенерго. Зрозуміло, що продавати населенню по 1,40, 1,60 чи 1,80 грн електроенергію, яку генерує теплова генерація, нереально й неможливо. Але уряд зробив все для того, щоб всі учасники ринку приймали участь в компенсації населенню, тому ми влючили в тому числі оператора системи передачі", - зазначив він.

Насалик додав, що приватні енергогенеруючі компанії будуть побічно нести витрати за ПСО, оплачуючи тариф НЕК Укренерго" - Новое Время

Новое Время: Кабмін поклав на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго ПСО в сфері електроенергетики
Новое Время: Кабмін поклав на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго ПСО в сфері електроенергетики
Так

Поділитися: