Екологічний проєкт "Чиста енергія життя"

ПрАТ «Укргідроенерго» успішно завершило екологічний проєкт «Чиста енергія життя» з вирощування риби у верхній водоймі Дністровської ГАЕС.

 

ПрАТ «Укргідроенерго» успішно завершило екологічний проєкт «Чиста енергія життя» з вирощування риби у верхній водоймі Дністровської ГАЕС. В основі даного проєкту лежить європейський досвід, адже гідроенергетика є найбільш поширеним видом альтернативної енергетики у світі. «ГАЕС органічно вписується в екосистему і навіть має на неї позитивний вплив, зокрема поліпшуються умови для водної фауни. Вода насичується киснем та більш активно самоочищується. Це створює можливості для таких екологічних проєктів, як цей», - зазначив Василь Субота, директор Філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС".

Рік тому до водойми випустили 300 кілограмів сріблястої форелі. Під час контрольної перевірки 5 листопада поточного року з'ясували, що загальна маса риби за цей час досягла 3 тонни.

Вирощену таким чином рибу можна використовувати для зариблення штучних водойм України, таких як, наприклад, Канівське водосховище.

«Є світова практика вирощування риби, вона більш продуктивна. Тут ми побачили перспективу впровадження нової технології вирощування», - каже Андрій Атоженко, директор компанії «Рібанов», що брала участь у проєкті.

Екопроєкт ПрАТ «Укргідроенерго» всіляко підтримує місцева влада Сокирянського району, на території якого знаходиться Дністровська ГАЕС. Це підприємство - найбільший платник податків і працедавець в районі. Впровадження таких проєктів відкриває нові можливості для приватних підприємств району.

Місцева влада розраховує на подальшу співпрацю та продовження даного проєкту та обіцяє створювати умови для налагодження виробництва, яке б було спроможне вирощувати до 200-300 тонн риби на рік.

Подібний екологічний проєкт стане в нагоді також і ГАЕС, яку планують побудувати у Черкаській області біля Канева. Щорічно енергетики планують випускати в Канівське водосховище 3 тонни мальків товстолоба.