Розвиток транскордонного співробітництва в басейні річки Дністер

Транскордонне співробітництво є необхідною умовою та потужним інструментом для сталого розвитку гідроенергетики і підвищення ефективності управління водними ресурсами. Це відкриває можливість діалогу та узгодження спільних дій для екологічного оздоровлення Дністра.

 

Співпраця з міжнародними інституціями

У 2018 році фахівці Укргідроенерго на робочих зустрічах в рамках проекту ГЕФ/ОБСЄ/ПРООН «Розвиток транскордонної співпраці та комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер» долучилися до обговорення і вирішення важливих питань, пов’язаних з екологічним станом та підтримкою оптимального гідрологічного режиму Дністра:

Співпраця з міжнародними інституціями

 

Ознайомчі візити

Ознайомчі візити
Діяльність Товариства відкрита для широкого загалу. На територіях ГЕС і ГАЕС проводяться навчальні екскурсії, семінари, форуми і ділові зустрічі. Делегації з Республіки Молдова неодноразово відвідували підприємство з візитами для ознайомлення з принципами і особливостями роботи гідроелектростанцій Дністровського каскаду. Зокрема, у 2018 році фахівці у галузі сільського господарства, енергетики, менеджменту та охорони довкілля Республіки Молдова відвідували Дністровську ГЕС та Дністровську ГАЕС 19 квітня та 10 грудня.

 

Професійний діалог

Професійний діалог
20 квітня 2018 року Укргідроенерго разом з Всеукраїнською Енергетичною Асамблеєю ініціювали проведення форуму «Гідроенергетика і довкілля: сталий розвиток та збалансовані рішення» у місті Новодністровськ на території Дністровської ГАЕС. Основною темою обговорення було визначено екологічну складову сталого розвитку гідроенергетики. Ця платформа масштабного діалогу та палких дискусій між енергетиками, науковцями, представниками влади та місцевих громад, екологічних та громадських організацій, іноземними фахівцями з водних ресурсів та екології Молдови, Швеції і Португалії підтвердила готовність всіх зацікавлених сторін на реагування та вирішення спільних викликів і проблем.

 

Спільна діяльність

Спільна діяльність
Новим витком у транскордонному співробітництві Україна-Молдова є проведення першого засідання Комісії зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер. До складу української делегації ввійшов представник Укргідроенерго. Робота Комісії сприятиме не тільки зниженню напруженості у відносинах між країнами, але й пошуку ефективних рішень для розв’язання екологічних проблем по обидва боки Дністра.

 

Поглиблення знань у сфері сталого розвитку гідроенергетики

Керівні принципи сталого розвитку гідроенергетики у басейні Дунаю
Важливим компонентом стратегії розвитку підприємства є поглиблення знань співробітників через вивчення досвіду європейських країн. Компанія долучилась до перекладу документу «Керівні принципи сталого розвитку гідроенергетики в басейні Дунаю» і сьогодні документ доступний також для українського читача.
Certificate of Appreciation for Mr. Ihor Syrota

 

 

 

Інформаційний обмін

Для забезпечення прозорості та відкритості ПрАТ «Укргідроенерго» оприлюднює інформацію щодо погодинних витрат води Дністровської ГЕС та ГЕС-2*, як таку, що становить транскордонних інтерес. Дані наводяться з ознайомчою метою.

*Довідка: ПрАТ «Укргідроенерго» отримує інформацію щодо погодинних витрат води Дністровської ГЕС-2 від ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС»