Укргідроенерго – найбільша гідрогенеруюча компанія України, 100% акцій якої належить державі. Компанія входить до переліку 15 підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких становлять 70 % від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять 10 великих ГЕС та ГАЕС на річках Дніпро та Дністер. Каховська ГЕС була захоплена 24 лютого 2022 року і зруйнована 06 червня 2023 року внаслідок підриву зсередини російськими військами.
Стратегічною метою Укргідроенерго є забезпечення енергосистеми України електроенергією та резервом потужності, завдяки гідроресурсам річок Дніпро і Дністер.
З 2023 року компанія тримає активний курс на відновлення пошкодженої після численних ракетних обстрілів української інфраструктури, а також активно працює над захистом своїх об’єктів.
Київська ГЕС,
м. Вишгород,
Київська обл.
Київська ГАЕС,
м. Вишгород,
Київська обл.
Канівська ГЕС,
м. Канів,
Черкаська обл.
Кременчуцька ГЕС,
м. Світловодськ,
Кіровоградська обл.
Середньодніпровська ГЕС,
м. Кам'янське,
Дніпропетровська обл.
Дніпровська ГЕС,
м. Запоріжжя
Дністровська ГЕС,
м. Новодністровськ,
Чернівецька обл.
Дністровська ГАЕС,
с. Василівка,
Чернівецька обл.
У 1994 році наказом Міністерства енергетики та електрифікації України від 27.12.1994 №288 «Про створення державного підприємства «Дніпрогідроенерго» реорганізовано в структурні підрозділи Дніпровську ГЕС, Дніпродзержинську ГЕС, Каскад Середньодніпровських ГЕС, Каховську ГЕС, Кременчуцьку ГЕС. На їх базі створено державне підприємство «Дніпрогідроенерго».
Наказом визначено, що державне підприємство «Дніпрогідроенерго» є правонаступником державних підприємств Дніпровської ГЕС, Дніпродзержинської ГЕС, Каскаду Середньодніпровських ГЕС, Каховської ГЕС, Кременчуцької ГЕС. Виконання обов’язків директора державного підприємства «Дніпрогідроенерго» покладено на Поташника Семена Ізрайлевича.
Наказом Міністерства енергетики та електрифікації України від 07.07.1995 №120 «Про створення Державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії «Дніпрогідроенерго» затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу державного підприємства «Дніпрогідроенерго» і на базі ДП «Дніпрогідроенерго» засновано Державну акціонерну гідроенергогенеруючу компанію «Дніпрогідроенерго».
Головою Правління ДАГК «Дніпрогідроенерго» призначено директора ДП «Дніпрогідроенерго» Поташника Семена Ізрайлевича. Наказом визнано ДАГК «Дніпрогідроенерго» правонаступником ДП «Дніпрогідроенерго», і передбачено, що 100% акцій компанії залишаються у державній власності.
У 1997 році наказом Міністерства енергетики від 07.10.97 №24 «Про зміни у структурі Державної акціонерної гідроенергогенеруючої компанії «Дніпрогідроенерго» реорганізовано Каскад Середньодніпровських ГЕС і створено з 1 жовтня1997 року у складі ДАГК «Дніпрогідроенерго» в межах існуючої чисельності персоналу та без зміни статутного фонду компанії відособлені підрозділи на правах структурних одиниць: Каскад Київських ГЕС і ГАЕС та Канівська ГЕС. Відповідно до Статуту ДАГК «Дніпрогідроенерго» склад структури компанії наступний:
- Каскад Київських ГЕС і ГАЕС
- Канівська ГЕС
- Кременчуцька ГЕС
- Дніпродзержинська ГЕС
- Дніпровська ГЕС
- Каховська ГЕС
Відповідно рішенню Правління Компанії - Управління ДАГК «Дніпрогідроенерго» та Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС об’єднане.
У 2003 році Наказом Мінпаливенерго №831 від 31.12.2003 року «Про створення державної акціонерної компанії «Укргідроенерго» та наказом №84 від 10.02 2004 року про внесення до наказу №881 реорганізовано ДАГК «Дніпрогідроенерго» та ДАЕК «Дністрогідроенерго» шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» (ДАТ «ДАК «Укрідроенерго»).
Відповідно до Указу Президента України від 22.01.2004 №69 «Про заходи щодо підвищення ефективності управління електроенергетичним комплексом» та Постанови КМ України від 22 червня 2004 року №794 «Про утворення Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» акції і майно компанії ДАТ «ДАК «Укргідроенерго» передано у розпорядження Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України».
Наказом НАК «Енергетична компанія України» від 30.07.2004 р. № 3 Про затвердження Статуту ВАТ «Укргідроенерго», відповідно до Постанови КМ України від 22 червня 2004 року №794 «Про утворення національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України» та з метою приведення установчих документів Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» у відповідність до чинного законодавства, найменування Державного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Укргідроенерго» викладено в такій редакції: «Відкрите акціонерне товариство «Укргідроенерго».
Відповідно до Статуту ВАТ «Укргідроенерго» до складу Товариства входять філії: Київські ГЕС і ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Дніпродзержинська ГЕС, Дніпровська ГЕС, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС.
Наказом НАК «Енергетична компанія України» від 23.09.2005 р. № 43 «Про затвердження змін до Статуту ВАТ «Укргідроенерго» утворено та затверджено Положення про філію «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС».
У 2007 році на всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.
18 березня 2011 року на загальних зборах акціонерів на посаду Голови правління (з липня 2011 року – Генерального директора) ВАТ «Укргідроенерго" обрано Сироту Ігоря Григоровича.
9 червня 2011 року на загальних зборах акціонерів у відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» прийнято рішення про перейменування компанії «Укргідроенерго» з відкритого акціонерного товариства в публічне акціонерне товариство, відповідні зміни затверджено до Статуту товариства.
За результатами фінансово-економічної діяльності у 2016 році чистий прибуток ПрАТ «Укргідроенерго» склав 2,210 млрд грн. За підсумками роботи у 2016 році Товариство сплатило до бюджету зобов’язань на суму 1,757 млрд грн, що втричі більше показника 2015 року. Також у 2016 році компанія сплатила у бюджет 0,327 млрд грн дивідендів.
Впродовж 2017 року Товариство продовжувало реалізовувати заходи передбачені Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 552-р.
У 2017 році продовжувалася реалізація будівництва Канівської ГАЕС – одного з найбільш пріоритетних проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» в найближчій перспективі. Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПрАТ «Укргідроенерго» разом із Київською та Дністровською ГАЕС.
Ведуться проєктні роботи з будівництва Каховської ГЕС-II та монтажні роботи другої черги будівництва Дністровської ГАЕС (гідроагрегат №4).
У 2018 році компанія послідовно продовжувала взятий раніше курс на реконструкцію гідросилового та гідромеханічного обладнання в рамках широкомасштабної програми з реабілітації діючих ГЕС. Триває другий етап програми «ГЕС Укргідроенерго. Реконструкція. II черга. Коригування», розрахований до 2024 року. На Дністровській ГАЕС стартував монтаж статора турбіни гідроагрегату № 4. Представники «Укргідроенерго» увійшли до басейнових рад Дніпра та Дністра.
Гідроелектростанціями Товариства в 2018 році вироблено 11 368,597 млн кВт∙год електроенергії на суму 7 960 791 тис. грн. За 2018 рік Товариством перевиконано план з виробітку електричної енергії на 431,6 млн кВт∙год, або на 3,9 %.
У березні 2018 Укргідроенерго визнано кращим підприємством України 2017 року згідно результатів Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості». Ігорю Сироті присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за роботу «Створення оборотних гідроагрегатів Дністровської ГАЕС для підвищення ефективності Об’єднаної енергетичної системи України».
У 2019 році Укргідроенерго здійснило масштабну реформу корпоративного управління. В рамках реорганізації створена Наглядова рада, кандидатури до якої погоджені Кабінетом Міністрів України.
З 1 липня Укргідроенерго працює згідно з новою моделлю ринку електроенергії, що розпочав роботу в Україні.
У вересні був презентований Звіт керівництва за 2018 рік, в якому розкриті фінансові та нефінансові показники Товариства. Звіт отримав золото у номінації «Річний звіт» міжнародного конкурсу MarCom Awards.
Укргідроенерго продовжує реалізацію Програми розвитку гідроенергетики, що передбачає повну реконструкцію та оновлення усіх об’єктів компанії до 2026 року. У 2019 році Укргідроенерго реалізовувало масштабну програму модернізації гідроагрегатів вже існуючих ГЕС і ГАЕС на Дніпрі та Дністрі. Так, після реконструкції, 1 жовтня 2019 року гідроагрегат №2 Київської ГАЕС був введений в промислову експлуатацію.
У жовтні було завершено ремонт проїжджої частини мостового переходу через греблю ДніпроГЕС, який тривав упродовж 2019 року.
Продовжується будівництво 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Проєкт будівництва Канівської ГАЕС пройшов державну комплексну експертизу. Триває розробка документації для реалізації проєкту «Будівництво Каховської ГЕС-2».
Значна увага протягом року приділялась і екологічним проєктам. Так, у серпні 2019 року на гідроагрегаті №6 Каховської ГЕС було експериментально випробувано метод аерації, шляхом подачі стисненого повітря перед турбіною, результати якого показали збільшення концентрацій кисню, зменшення кількості заліза та марганцю у річковій воді нижче греблі.
Компанія посіла 9-ту сходинку у рейтингу фінансової стабільності ТОП-50 державних підприємств в Україні, що оприлюднив Міжнародний центр перспективних досліджень. Укргідроенерго здобуло почесну міжнародну нагороду LUCA Awards в номінації «Роботодавець року». Наприкінці року на форумі стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація 2019» компанія здобула нагороду «Еко-Оскар» за впровадження у діяльності Укргідроенерго прогресивних еко-проєктів та вагомий внесок в екологізацію бізнесу.
У 2020 році попри усі виклики глобального характеру Укргідроенерго продовжувало динамічно розвиватися та зміцнювати позиції лідера галузі та відповідального роботодавця. На початку року компанія увійшла до числа переможців першого професійного рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу на основі провідних міжнародних практик Sustainable Ukraine, який оцінює якість корпоративного управління в компаніях, їх здатність здійснювати позитивний вплив на суспільство, керувати нефінансовими ризиками та можливостями, а також відповідними критеріями компанії сталого розвитку. Згідно з оприлюдненими результатами, Укргідроенерго отримало дуже високий рівень корпоративної стійкості «АА», посівши одне з чільних місць.
Також у 2020 році чільне місце компанія посіла і у ТОП-10 рейтингу Індекс прозорості українських компаній-2019 Професійної асоціації корпоративного управління та Центру «Розвиток КСВ». Цього ж року генеральний директор компанії Ігор Сирота став стейкхолдером «зелених» змін в країні, отримавши відзнаку «ЕКОлідери України 2019-2020» для менеджерів природоохоронної діяльності від Професійної асоціації екологів України. Серед здобутків компанії – чільні місця у ТОП-5 підприємств з кращою програмою підтримки співробітників за версією журналу «Бізнес», а також у ТОП-20 року серед HR-директорів компаній України.
У 2020 році значна увага Укргідроенерго була сфокусована на продовженні реконструкції основного та допоміжного обладнання на ГЕС і ГАЕС. Так, у травні після реконструкції у дослідну експлуатацію введено гідроагрегат №6 Київської ГАЕС, а в листопаді його було введено в промислову експлуатацію. Наприкінці року також завершено реконструкцію та передано в промислову експлуатацію гідроагрегат №16 на Дніпровській ГЕС-2.
Цього ж року Укргідроенерго зробило значний крок на шляху реалізації найамбітнішого проєкту сучасної України – будівництва Дністровської ГАЕС. На сучасній станції, яка в перспективі стане найбільшою ГАЕС Європи, проведено пускові операції на гідроагрегаті № 4. Четвертий гідроагрегат Дністровської гідроакумулюючої станції, введення в промислову експлуатацію якого заплановано на літо 2021 року, додасть Об’єднаній енергосистемі країни 324 МВт цінних маневруючих потужностей.
День енергетика 22 грудня 2021 року Укргідроенерго відзначило запуском стратегічного проєкту – введенням у промислову експлуатацію 4-го агрегату Дністровської ГАЕС. 324 МВт дефіцитної балансуючої електроенергії збагатили Об’єднану енергосистему України.
В жовтні-листопаді 2021 року в Україні сформувався значний дефіцит вугілля на складах ТЕС. Для уникнення віялових відключень споживачів державою було прийнято рішення про збільшення гідрогенерації і Укргідроенерго успішно покрило дефіцит в енергосистемі - додатково було вироблено понад 600 млн кВт·год, що дозволило зекономити близько 300 тис. тон вугілля (до 70% запасів на складах ТЕС), або близько 75 млн куб. м природного газу.
Укргідроенерго залишається стабільно прибутковою компанією з 2010 року. Входить в ТОП-15 найприбутковіших державних підприємств України та ТОП-20 найбільших платників податків України. У 2021 році Укргідроенерго сплатило податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів у сумі 6,8 млрд грн при плановому показнику 5,6 млрд грн та майже у два рази більше, ніж за 2020 рік.
Розпочато реалізацію проєкту «Україна ‒ Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»)», яким передбачено встановлення на територіях станцій компанії 212 МВт гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів. Встановлення гібридних систем, сприятиме підвищенню надійності енергетичної системи та підтримці держави в приєднанні ОЕС України до ENTSO-E.
Крім того, розпочато реалізацію інноваційного проєкту, який наблизить безвуглецеве майбутнє України. Електролізне виробництво водню на базі ДніпроГЕС-1 сприятиме підвищенню стійкості національної енергосистеми та відкриє для компанії можливості виходу на нові ринки збуту.
Цікаво, що за підсумками 2021 року в енергетичному міксі України 69,7% припало на електроенергію, вироблену на електростанціях, що не мають вуглецевих викидів (СО2), а саме – ГЕС та ГАЕС Укргідроенерго, АЕС та ВДЕ. Зокрема, у 2021 році найбільше зростання показали гідроелектростанції (ГЕС), що збільшили своє виробництво на 51,9% – до 9,2 млрд кВт-год. Зростання обсягів відбулося практично в усі місяці 2021 року крім серпня, та понад вдвічі впродовж березня-червня – в період водопілля. Також збільшенню виробництва електроенергії на ГЕС сприяло активне залучення електростанцій Укргідроенерго до балансування енергосистеми впродовж всього року.
2022 рік став роком серйозних викликів, які постали перед всіма сферами життя країни, зокрема, й енергетичною. Увага всього світу була прикута до масованих ракетних атак на енергетичні об’єкти України, серед яких і ГЕС та ГАЕС компанії. Міста та села залишалися знеструмленими. Енергетики долали блекаути та, попри всі складнощі, повертали у в домівки українців світло.
Укргідроенерго продовжувало виконувати одне зі своїх головних завдань – покриття пікових навантажень та балансування об’єднаної енергосистеми держави, а також виконувало сплату ПСО.
Перед російським вторгненням Україна повністю від’єдналася від енергосистем Росії та Білорусі, а вже 16 березня ОЕС України успішно пройшла синхронізацію з європейською енергомережею ENTSO-E та почала працювати у тестовому режимі. Вихід на європейський ринок відкрив перед гідроенергетиками нові експортні перспективи.
У 2022 році попри повномасштабне вторгнення, компанія продовжила роботу над інноваційними проєктами. Розпочалось будівництво третьої черги Дністровської ГАЕС у складі 5-7 гідроагрегатів. Було підписано Меморандум про взаєморозуміння між найбільшою гідроенергетичною компанією країни, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання й послуг для гідроелектростанцій ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проєктів з виробництва «зеленого» водню в Україні.
2023 рік – другий рік від початку повномасштабного вторгнення, який приніс події, що назавжди залишаться в пам’яті українців: теракт на Каховській ГЕС, аномальний зимовий паводок та рекордне весняне водопілля, робота станцій в умовах постійних ракетних обстрілів, забезпечення надійного функціонування енергосистеми України під час нештатних ситуацій.
Попри всі виклики Укргідроенерго протягом 2023 року продовжувало покривати пікові навантаження та балансувати об’єднану енергосистему країни, рятувати ОЕС у часи блекаутів, виконувати усі фінансові зобов’язання перед державою та українцями.
У період потужного весняного водопілля частка гідроенергетики, котра в загальному балансі зазвичай складає 10%, у певні періоди досягала 20 %.
6 червня 2023 року близько 02:50 за Київським часом військові формування російської федерації шляхом внутрішнього підриву пошкодили конструкції Каховської ГЕС, що призвело до руйнування комплексного гідровузла. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано.
Стратегія розвитку компанії, затверджена Кабінетом Міністрів України, змінила вектор на стратегію відновлення та захисту.
Через ракетні обстріли та підрив росіянами Каховської ГЕС Укргідроенерго втратило 2500 МВт потужності. Станом на грудень 2023 року компанії вдалося відновити близько 1500 МВт.
Протягом року Товариство активно розширювало міжнародну співпрацю, представники Товариства відвідали ключові міжнародні заходи з метою максимального привернення уваги до потреб України та сприяння відновленню енергетичної інфраструктури. Протягом року було підписано низку меморандумів щодо співпраці з такими провідними компаніями світу: We Build, Dogus Group, K-Water, ТІУ, ZDAS, GE Vernova, Aecon Construction Global Services, ÖZALTIN Holding, Dolsar, Andritz Hydro. Окрім того, Укргідроенерго приєдналось до Міжнародної гідроенергетичної асоціації (IHA).
Товариство продовжило працювати над реалізацією перспективних проєктів, серед яких завершення будівництва Дністровської ГАЕС, будівництво Канівської ГАЕС, будівництво потужностей з виробництва «зеленого» водню та energy storage. Ми заручилися підтримкою міжнародних партнерів, які допомагатимуть нам у здійсненні наших амбітних планів та задумів, і продовжуємо розширювати коло наших міжнародних зв’язків.
Наприкінці року колектив Укргідроенерго було нагороджено Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом.
наші Досягнення
Вже більше двадцяти років успішно реалізуються великомасштабні проєкти реконструкції та модернізації всього обладнання та гідротехнічних споруд станцій Укргідроенерго. І на кінець 2021 року:
збільшується потужність гідроелектростанцій
суттєво підвищується безпека експлуатації обладнання та споруд
забезпечуються вимоги охорони навколишнього природного середовища
створюються та поліпшуються сучасні умови праці
Ми створюємо екологічну енергію з води в сучасний та надійний спосіб. Ми забезпечуємо енергетичну стабільність і безпеку України, сприяємо соціальному, економічному розвитку та конкурентоспроможності держави.
Людина — це найвища цінність компанії, на якій будується ставлення до кожного співробітника. Для Укргідроенерго є важливими її гідність, здоров’я, добробут, мотиваційні аспекти і безпека.
На всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.
За вагомі трудові здобутки ПрАТ «Укргідроенерго» визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» в номінації «Підприємство».
За результатами оцінки фінансово-економічної діяльності проєкту «ТОП 100. Рейтинг кращих Компаній України» ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до сотні кращих компаній України.
ПрАТ «Укргідроенерго» також визнано підприємством 2010 року за досягнення переваги над конкурентами та посіло четверте переможне місце серед 350 000 підприємств України, що підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу.
Компанія знаходиться серед лідерів найбільших платників податків Київської області та наповнює коштами районний бюджет Вишгородщини майже на 40%. “Укргідроенерго” посіло друге місце серед найбільших за обсягом підприємств платників податків області.
За результатами аналізу показників 2017 року в Офісі великих платників податків було визначено топ-100 найбільших платників у державі, серед яких і ПрАТ "Укргідроенерго".
У березні 2018 Укргідроенерго визнано кращим підприємством України 2017 року згідно з результатами Національного рейтингу якості товарів і послуг «Зірка якості».
У 2019 році компанію двічі було визнано найкращим роботодавцем року: Товариство увійшло у ТОП-20 рейтингу HReformation, що був сформований виданням "Бізнес", а також компанія здобула міжнародну премію LUCA AWARDS у номінації «Роботодавець року». Звіт керівництва (звіт про управління) Товариства за 2018 рік здобув золото у номінації «Річний звіт» на одному з найбільших у світі конкурсів у сфері маркетингу, корпоративних комунікацій, друкованих та онлайн-матеріалів, а також PR-стратегій – MarCom Awards. Наприкінці року на форумі стейкхолдерів зелених змін «Екотрансформація 2019» компанія здобула нагороду «Еко-Оскар» за впровадження у діяльності Укргідроенерго прогресивних еко-проєктів та вагомий внесок в екологізацію бізнесу.
У 2020 році Укргідроенерго увійшло у ТОП-5 підприємств з кращою програмою підтримки співробітників за версією журналу «Бізнес», а також у ТОП-20 року серед HR-директорів компаній України. Згідно з оприлюдненими результатами, Укргідроенерго отримало дуже високий рівень корпоративної стійкості «АА», посівши одне з чільних місць. Також у 2020 році чільне місце компанія посіла і у ТОП-10 рейтингу Індекс прозорості українських компаній-2019 Професійної асоціації корпоративного управління та Центру «Розвиток КСВ». Цього ж року генеральний директор компанії Ігор Сирота став стейкхоледром «зелених» змін в країні, отримавши відзнаку «ЕКОлідери України 2019-2020» для менеджерів природоохоронної діяльності від Професійної асоціації екологів України.
У 2021 році Укргідроенерго відзначено премією «Краща відповідь на COVID-19. Вибір Країни 2021». Таке визнання отримало Товариство за ефективну організацію протиепідемічних заходів та вакцинальну кампанію, яка охопила майже 100% співробітників.
Укргідроенерго потрапила у рейтинг ТОП-50 компаній України, дружніх до родин, проведеного Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні.
Також Укргідроенерго посіла перше місце рейтингу державних компаній, які продемонстрували найкращі фінансові результати за підсумками дев’яти місяців 2021 року.
Укргідроенерго проводить велику пошукову науково-дослідницьку роботу, що дозволяє компанії знаходитись у пулі світових іноваційних електрогенеруючих компаній. Цього року головний інженер Укргідроенерго Вадим Рассовський отримав Національну премію України імені Бориса Патона за роботу «Створення високоекономічних гідроагрегатів для ГЕС України».
За версією видання «Моя Київщина» Ігор Сирота увійшов у ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини у 2022 році. Видання щороку публікує рейтинг людей, чий внесок у розвиток Київського регіону був найбільшим протягом року. У рейтингу відзначили важливість ролі компанії у забезпеченні енергосистеми країни електроенергією й створенні резерву потужності завдяки гідроресурсам двох головних водних артерій. Окрім того, у рейтингу було зауважено, що Укргідроенерго під керівництвом Ігоря Сироти допомагало і продовжує допомагати Збройним Силам України, теробороні та добровольчим формуванням територіальних громад, де розміщені гідроелектростанції.
У червні 2022 року попри складності воєнного часу професійна спільнота фінансових директорів CFO Club Ukraine визначила переможців Рейтингу «10 найкращих фінансових директорів 2021». Серед лідерів - заступниця генерального директора Укргідроенерго з економіки та фінансів Світлана Храпова.
За внесок у розвиток підприємства та галузі Укргідроенерго присвоєно нагороду в номінації «Професійна гідність і стійкість під час кризи» в рамках Саміту бухгалтерів (The Bookkeepers Summit) у Великобританії. Також у межах саміту відбулося відзначення фахівців та підприємств міжнародними нагородами LUCA AWARDS, під час якого нагородою було відзначено головного бухгалтера Укргідроенерго Елліну Трубакову у номінації «Головний бухгалтер і спеціаліст з МСФЗ року».
У листопаді 2023 року Європейська спільнота відзначила вклад Укргідроенерго в розвиток майбутнього. У Брюсселі в межах Future of Emerging Europe Summit премію «Architect of Tomorrow» від Emerging Europe отримала членкиня Наглядової ради Укргідроенерго Наталія Микольська.
Наприкінці року трудовий колектив Укргідроенерго був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий внесок у розвиток і підвищення ефективності функціонування енергетичної галузі України в умовах воєнного стану та Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурно-освітній розвиток держави, значні досягнення в професійній діяльності, сумлінну працю та високий професіоналізм.
У березні 2024 року Укргідроенерго увійшло у ТОП-10 щорічного Індексу найкращих підприємств України. На основі аналізу компаній за виторгом найбільша гідрогенеруюча компанія України визнана однією з кращих у категорії Енергетика.
Нова реальність змушує компанії адаптуватись до життя в площині War-Life balance і при цьому, працювати на економічний фронт та по можливості підтримувати тих, хто цього потребує. Товариство, починаючи з 2022 року продовжує бути надійним тилом для ЗСУ. Протягом 3 років компанія активно долучається до волонтерського руху, бере участь у заходах, благодійних проєктах та допомозі. Компанія в цілому та колективи станцій зокрема неодноразово отримували і продовжують отримувати подяки від українських бійців за активну різнопланову волонтерську діяльність, підтримку ЗСУ та внесок у майбутню перемогу.
- 13420