Все буде Україна!

75 років на варті енергетичної безпеки країни

75 років на варті енергетичної безпеки країни

03-12-2021
5 грудня виповнюється 75 років з дня утворення відомчої воєнізованої охорони. Саме цього дня у 1946 році вийшла постанова Ради Міністрів СРСР, якою затверджено Положення «Про відомчу охорону міністерств та відомств Союзу РСР».

На сьогодні забезпечення надійної охорони і захисту гідроенергетичних об’єктів є одним із пріоритетних напрямів діяльності ВВО і департаменту фізичного захисту, режиму й безпеки Укргідроенерго. Відомча воєнізована охорона у будь-яку пору доби та за будь-яких погодних умов забезпечує стабільну роботу стратегічних об'єктів.

 «Працівники відомчої воєнізованої охорони гідні нашої глибокої шани та поваги, адже від їх діяльності залежить стабільне функціонування об’єктів гідроенергетики. Їх робота на перший погляд непомітна, втім дуже важлива та значуща в контексті енергетичної безпеки», - зазначив директор департаменту фізичного захисту, режиму та безпеки Укргідроенерго Ігор Шевчук.

За словами начальника загону ВВО філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» Олега Нарожного, працювати охоронцем стратегічного об’єкта -  дуже відповідально. Всі працівники загону постійно проходять спецперевірки на професійні навички та стресостійкість.

«Нині в загоні відомчої воєнізованої охорони працює 108 осіб. 106 із них несуть охорону на об’єктах ГЕС і ГАЕС. До кола наших обов’язків входить контроль за безпекою території та під'їзних шляхів, пропускної системи на прохідних, об'їзд контрольованих територій. Серед наших фахівців  40% людей - професійні пожежники, поліцейські та військові. З впевненістю скажу, що робота будь-якого об’єкту розпочинається і закінчується охороною. Вимоги до людини, яка хоче стати охоронцем, чималі. Найперше – фізична підготовка. Але це ще не все. Охоронець має бути певною мірою психологом, а також мати здатність аналітично мислити. Адже, правильна оцінка ситуації дуже важлива», - зазначив Олег Нарожний.

З нагоди 75-ї річниці утворення ВВО на філіях Товариства пройшли урочисті, під час яких за особистий внесок у забезпечення надійної охорони ГЕС та ГАЕС, а також багаторічну сумлінну працю 16 працівників нагороджено грамотами, а 33 оголошено подяку.

Директор Каховської ГЕС Олег Пащенко привітав співробітників підрозділу і вручив нагороди кращим з них. У своєму привітанні він зазначив:

«Каховська ГЕС знаходиться під особливою увагою, оскільки розташована неподалік з окупованою територією. Це стратегічний енергетичний об’єкт, через який проходять автомобільний і залізничний шляхи,  газова магістраль. Тому питання його охорони – беззаперечний пріоритет.  Вітаю вас з професійним святом і дякую за відповідальне виконання службових обов’язків і професіоналізм».

Начальник окремої команди ВВО філії «Каховська ГЕС ім. П. С. Непорожнього» Олександр Педченко  розповів про сучасний стан охорони на Каховській ГЕС:

«Окрема команда відомчої воєнізованої охорони Каховської ГЕС - це 68 мужніх і відповідальних співробітників, які щодня стоять на варті безпеки. Всі вони служили в лавах Збройних сил України, періодично проходять спеціальну підготовку та атестацію. Одним словом - професіонали своєї справи», - зауважив він.

Віталій Карпік працює в охороні Каховської ГЕС вже 26 років та зазначає: робота охоронця стратегічного об’єкту відповідальна і потребує окрім гарної фізичної підготовки врівноваженості, чесності, уважності, відповідальності та принциповості.

«За роки служби мені неодноразово доводилось затримувати правопорушників, як на воді, так і на території охоронної зони. Ми тісно співпрацюємо з правоохоронними органами і завжди повідомляємо про виявлені правопорушення. Ця робота небезпечна, але цікава і важлива і я радий, що обрав саме цей шлях у житті. Вітаю колег з визначною датою і бажаю всім міцного здоров’я та миру в Україні», - зазначив начальник варти Каховської ГЕС Віталій Карпік.

«Відповідати за безпеку підприємства та працівників станції -  наша місія! Ми забезпечуємо стабільну роботу флагмана української гідроенергетики, проводимо навчально-бойову та спеціальну підготовку особового складу та запобігаємо виникненню надзвичайних ситуацій», - зазначив під час нагородження охоронець загону ВВО ДніпроГЕС Володимир Чухан.

Урочисто і по-святковому на Кременчуцькій ГЕС вітали з професійним святом чисельний загін співробітників команди відомчої воєнізованої охорони. Звертаючись до присутніх, директор філії Сергій Яременко наголосив, що команда ВВО - це 55 бійців мобільної оперативної групи, яка виконує особливе завдання – охорону Кременчуцької гідроелектростанції. «Ваша місія важлива в діяльності нашої станції, від вас залежить безпечне і стабільне функціонування підприємства. Ви ведете цілодобовий контроль за безпекою території ГЕС та контрольованої зони. Пильність команди постійно присутня на пунктах пропуску на гідроелектростанцію, під час обстеження транспортних засобів, тощо. Ми вдячні  і цінуємо вашу працю», - зазначив Сергій Яременко. Грамотами та подяками адміністрації Товариства та філії відзначено кращих із кращих представників охоронної гвардії Кременчуцької ГЕС. А голова профспілкового комітету станції Валентина Анпілогова вручила нагородженим пам'ятні сувеніри.

Ігор Натаріус, охоронець: «Почувати себе частиною такого підрозділу станції дуже почесно і відповідально. За нашими плечима безпека і спокійна робота усіх співробітників. Я колишній військовий, дуже люблю займатись спортом, захищаю честь станції на змаганнях різних рівнів».

Віктор Саєнко, начальник варти: «Ми охороняємо важливий стратегічний об'єкт країни. Наша робота потребує неабиякої злагодженості та підготовки усіх членів команди. А це і фізична витривалість, і стресостійкість, і швидкість прийняття єдиного виваженого рішення. Траплялись випадки, коли долі секунди віддаляли від щасливого розв'язання надзвичайної ситуації. І саме оперативність і колективна злагодженість працювали на результат».

Іван Кириленко, охоронець: «Окрім виконання своїх професіональних обов'язків, доля випробовувала нас на людяність і небайдужість, на вміння вчасно приходити на допомогу. Згадується випадок, коли охоронці нашої команди врятували потопельника. Влітку, під час сильного шторму на водосховищі, на дамбі Кременчуцької ГЕС зупиняється легкове авто і водій вирішив помити руки на верхньому укосі греблі. Ми це побачили по відеокамерам і вже за мить допомагали бідоласі вибратись на берег».

Олександр Пінчук, начальник варти: «Нашій варті також доводилось брати участь у рятувальній операції. Під час об'їзду контрольованої території  на огорожі мостового переходу гідроелектростанції охоронці помітили юнака. Довелось обережно з ним вести перемовини… І, як результат, людське життя врятоване».

Сергій Крилов, охоронець: «В нашій роботі дуже важлива правильна оцінка навколишньої ситуації. За роки служби доводилось затримувати правопорушників і на воді, і на території охоронної зони. А серед таких траплялись і чотирилапі. Взимку по кризі на територію струмоспрямовуючої дамби потрапив вовк. Тут необхідно було швидко зорієнтуватись в діях - хижак не повинен потрапити  на територію станції. Спецоперація пройшла успішно, тварина покинула нашу територію, а ми продовжили свою службу».

Особливо урочистою була атмосфера на Дністровській ГАЕС. Керівництво, профспілка та колеги щиро вітали мужню і надійну когорту тих, хто береже порядок на унікальному стратегічному об’єкті, з нагоди 75-ї річниці утворення відомчої воєнізованої охорони та 10-річчя появи такої важливої структури на Дністровській ГАЕС.

«Щиро бажаю всім працівникам загону відомчої воєнізованої охорони філії міцного здоров’я, щастя, добробуту, принциповості і відповідальності у повсякденній роботі та успіхів у службі», – привітав із ювілейною датою колег директор філії Василь Субота.

Із приємністю поздоровив колег по службі начальник воєнізованої охорони Валентин Шавелькін, дякуючи за відданість та належну відповідальність у справі захисту та охорони гідроспоруди, до якої прикута увага не лише на місцевому та крайовому рівнях, а й в Україні та за її межами.

Не менш урочистою була атмосфера й на Дністровській ГЕС, адже окрім 75-річчя створення відомчої воєнізованої охорони тут святкували 40-річчя з дня утворення команди ВВО на філії. Присутніх привітав директор філії Вячеслав Клим, головний інженер Сергій Шпак та голова профспілкової організації Віталій Кіндяк.

Після завершення урочистої частини свята талановиті працівники охорони порадували присутніх невеликою концертною програмою, підготовленою власними силами та продемонстрували спеціально відзнятий відеофільм про життя і робочі будні охоронців.

«Ми постійно дбаємо  про покращення умов праці працівників охорони. Невдовзі  завершимо роботи з проєктування  нового, сучасного контрольно пропускного пункту, який буде відповідати всім сучасним вимогам. Адже головна цінність компанії - люди», - зазначив директор Дністровської ГЕС Вячеслав Клим.

Пресслужба Укргідроенерго

Читайте також: 

Масштабні антитерористичні навчання: як гідроенергетики Каховської ГЕС відпрацьовували виявлення та знешкодження диверсантів

Охорона Дністровської ГЕС відпрацьовувала готовність протидіяти терористичним загрозам

Охорона Укргідроенерго в постійній готовності до захисту від диверсійних дій 

Фотогалерея

Поділитися: