Все буде Україна!

8 й 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом

8 й 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом

08-05-2020
В ці дні вшановується подвиг українського народу та його визначний внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

8 травня – День пам’яті та примирення, встановлений Указом Президента України від 2015 року. Його метою є гідне вшанування подвигу українського народу та висловлення поваги всім борцям проти нацизму.

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В цей день німецький генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що поклало кінець найбільш кровопролитному конфлікту в історії Європи.

Схиляємо голови перед відважними героями, що пожертвували своїм життям заради миру у всьому світі. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.

Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак. Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника І світової війни, Джона Мак-Крея – «У полях Фландрії»:
«В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак
По нас…».

Пресслужба Укргідроенерго

Поділитися: