![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2020-05/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C%20%D0%BF%D0%B0%D0%BC%E2%80%99%D1%8F%D1%82%D1%96%20%D1%82%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%2075-%D1%82%D0%B0%20%D1%80%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F%20%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%D0%B4%20%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%BC%20%282%29.jpg?itok=-9_e8RFW)
8 травня – День пам’яті та примирення, встановлений Указом Президента України від 2015 року. Його метою є гідне вшанування подвигу українського народу та висловлення поваги всім борцям проти нацизму.
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В цей день німецький генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що поклало кінець найбільш кровопролитному конфлікту в історії Європи.
Схиляємо голови перед відважними героями, що пожертвували своїм життям заради миру у всьому світі. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак. Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника І світової війни, Джона Мак-Крея – «У полях Фландрії»:
«В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак
По нас…».
Пресслужба Укргідроенерго
- 721