![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2_7.jpg?itok=Bu1JE1s9)
НТР була присвячена розгляду продовження строків експлуатації Дніпровської гідроелектростанції.
«Слід працювати на випередження, розвиватися та використовувати закордонний досвід, а не чекати вказівок», – так розпочав свою промову Ігор Сирота, генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго».
![зображення](/sites/default/files/inline-images/1_5.jpg)
«Істотних зауважень до роботи ДніпроГЕС немає. Ми не чекаємо закінчення терміну експлуатації, а проводимо підготовчу роботу завчасно, контролюємо ситуацію на станції, використовуючи в роботі сучасні комп’ютерні системи, у тому числі і супутникові. Ціль сьогоднішніх зборів – прийняти рішення щодо утвердження проекту програми для ДніпроГЕСу. Обов’язково, в першочерговому порядку, має бути розроблений алгоритм, нормативний документ, щоб розуміти послідовність нашої роботи та покрокової реконструкції», – зауважив головний інженер ПрАТ «Укргідроенерго» Вадим Рассовський.
![зображення](/sites/default/files/inline-images/3_6.jpg)
У численних виступах запрошених фахівців та членів НТР наголошувалось на тому, що експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції варто продовжувати. Для цього необхідно зробити відповідне фундаментальне обстеження гідротехнічних споруд та складових елементів конструкцій, а також провести заходи по вдосконаленню нормативної бази, яка регламентує їхню роботу.
![зображення](/sites/default/files/inline-images/4_0.jpg)
![зображення](/sites/default/files/inline-images/5_2.jpg)
![зображення](/sites/default/files/inline-images/6_1.jpg)
«Самі споруди ДніпроГЕСу мають статус пам’яток архітектури міжнародного значення – зауважив Юрій Ландау, заступник технічного директора ПрАТ «Укргідропроект», – станція була основою енергетики в Україні. І сьогодні вона залишається основним частотним та резервним ресурсом, символом промисловості, що грає колосальну роль для економіки країни. І вона має ресурс для продовження строку експлуатації».
![зображення](/sites/default/files/inline-images/7_1.jpg)
Підсумовуючи результати обговорення, учасники наради ще раз підтвердили необхідність продовження роботи станції та затвердили програму робіт по «Обґрунтуванню продовження експлуатації гідротехнічних споруд ДніпроГЕС в наднормативний строк» для її подальшого безпечного функціонування.
Прес-служба ПрАТ "Укргідроенерго"
- 18