У серпні 1959 року Радою Міністрів СРСР було прийнято рішення про будівництво Київської ГЕС – першої в Радянському Союзі гідроелектростанції, спорудженої зі збірних залізобетонних конструкцій та без водозливної греблі. Будівництво ГЕС розпочалося у Вишгороді у 1960 році, а вже у вересні 1964-го перші святково прикрашені судна пройшли через урочисто відкритий судноплавний шлюз. А за три місяці, в грудні 1964 року, Київська ГЕС дала країні перший промисловий струм.
Колектив підприємства, а також ветеранів-гідроенергетиків привітав генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
«По-перше хочу почати зі слів подяки людям, які побудували цю станцію. Ця станція гідно працює 55 років і принесла багато користі енергосистемі нашої країни. Це перша станція, яка пройшла повну реконструкцію і модернізацію. Але найголовніше на цьому об’єкті - це люди, які тут працюють. Зараз перед нами стоїть завдання забезпечити їм умови для професійного розвитку, гідні робочі місця та медичне обслуговування», - звернувся до присутніх керівник компанії.
Гідроенергетиків станції привітав також голова Науково-технічної ради Укргідроенерго Семен Поташник. «Період будівництва Київської ГЕС - це роки, які неможливо забути. Введення в експлуатацію першого гідроагрегату було великим святом для всіх, хто брав участь у будівництві ГЕС. На той час станція була передовою не лише на теренах Радянського Союзу, але й у світі – тут впроваджено новітні для тієї епохи технічні рішення», - поділився спогадами Семен Поташник.
Наостанок директор філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» Ярослав Касьянюк нагородив співробітників та ветеранів станції пам’ятними відзнаками.
«Київська ГЕС − лідер серед найбільших підприємств Вишгородщини. Наразі на станції ми впроваджуємо новітні технології за контролем гідротехнічних споруд. За усіма нашими здобутками − наполеглива праця колективу гідроенергетиків. Хочу подякувати кожному за самовіддане служіння галузі», − зазначив Ярослав Касьянюк.
Під час урочистих зборів для гідроенергетиків та ветеранів станції відбувся святковий концерт.
Про історію будівництва та сьогодення станцїї дивіться у сюжетах інформаційної агенції "ПОГЛЯД" та телеканалу "КИЇВ".
Прес-служба Укргідроенерго
- 236