![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2018-09/prevue_76.jpg?itok=yzEKuu1J)
Собор у Каневі – визначна пам’ятка історії. За довгий час свого існування він пройшов буремний шлях. У часи нападу ворогів будівля служила сховищем для міщан. У середині 17-го століття Успенський собор було підпалено кримськими татарами та турками. На щастя, його вдалося відновити, хоча довгий час будівля стояла як руїна. Сучасного вигляду святиня набрала на початку 19-го століття. Сьогодні його фасади прикрашені малими нішами та оздоблені оригінальними фресками. Собор чудово зберіг свою первісну архітектуру 1144-го року, але потребує періодичного косметичного ремонту.
Тому силами працівників Канівської ГЕС наразі ведуться роботи з відновлення фасаду, які планують бути закінчені до 939-ої річниці з дня заснування міста, аби у вересні жителі та гості Канева змогли насолодитися красою та величчю історичної пам’ятки України.
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/p1080976%281%29.jpg)
![Зображення](/sites/default/files/inline-images/p1080990%282%29.jpg)
- 12