Все буде Україна!

Міненерго: Дію «чорного списку» на ринку електроенергії буде продовжено до березня 2022 року

Міненерго: Дію «чорного списку» на ринку електроенергії буде продовжено до березня 2022 року

31-08-2021
«Чорний список» недобросовісних покупців електричної енергії продемонстрував ефективність як механізм запобігання порушенням договірних умов на ринку двосторонніх договорів.

На цьому наголосив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час засідання аукціонного комітету з продажу електроенергії за двосторонніми договорами, повідомляє Міністерство енергетики України.

«З часу впровадження «чорного списку», за даними ДП «Гарантований покупець», припинилися порушення договірних умов з боку учасників ринку, які б стали підставою для внесення до цього списку. «Чорний список» показав свою ефективність як один з превентивних механізмів», - зазначив Юрій Власенко.

Аукціонний комітет прийняв рішення продовжити дію «чорного списку» до 1 березня 2022 року.

Нагадаємо, 13 липня аукціонний комітет проголосував за внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа».

Згідно зі змінами, продавець електроенергії отримав право ініціювати внесення до «чорного списку» покупця, який порушив взяті на себе зобов’язання за двостороннім договором купівлі-продажу електроенергії. Для цього продавець має подати обґрунтовану заяву до організатора аукціонів – Української енергетичної біржі.

Критеріями для подання такої заяви є  нереєстрація покупцем в системі управління ринками куплених обсягів електроенергії, відсутність своєчасної оплати з боку покупця (підтверджується випискою з банку), а також розірвання договору покупцем в односторонньому порядку.

Як результат – недобросовісного покупця не допускатимуть до наступних аукціонів з продажу електроенергії упродовж 6 місяців.

За матеріалами Міністерства енергетики  України

Читайте також: 

Міненерго оптимізує графіки ремонтів генеруючих потужностей для запобігання дефіциту електроенергії

Міненерго пропонує чотири шляхи вирішення кризи на ринку електроенергії

Міненерго активізує зусилля для боротьби з порушниками на ринку електроенергії

Поділитися: