З нагоди цієї дати гідроенергетики взяли участь у церемонії покладання квітів до Меморіального комплексу в парку Слави, пам'ятного знаку «Бронепоїзд №56» та пам’ятних знаків й могил учасників оборони Канева. Присутні також вшанували полеглих Героїв хвилинами мовчання.
З перших днів війни Канів займав особливе місце у ворожих планах наступу на Дніпрі. В серпні 1941 року на берегах Дніпра відбулась одна з видатних битв початкового періоду війни – Канівський плацдарм.
По Канівській землі проходив лівий фланг оборонних рубежів Києва, який обороняли дивізії 26-ї армії Південно-Західного фронту, підсилені бронепоїздом № 56 і кораблями Дніпровської військової флотилії. Для ліквідації Канівського плацдарму гітлерівське командування кинуло відбірну 94-ту мотопіхотну дивізію і танки Клейста.
Канівський плацдарм – це військова операція, яка ввійшла в літопис війни в Україні. Тут, на березі Дніпра, наші полки та дивізії впертими оборонними боями зуміли зупинити ворога на довгих два тижні. Розпочалися важкі й кровопролитні бої на підступах до міста, що забрали тисячі людських життів. В братських могилах Канівщини покояться тисячі полеглих Героїв.
Час не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх захисників Канева. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті жителів Канева й неньки України.
Пресслужба Канівської ГЕС
Читайте також:
Гідроенергетики вшанували пам'ять Кобзаря
Актуальні новини
- 61