Все буде Україна!

ПРООН та Укргідроенерго підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо оцінки збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України

ПРООН та Укргідроенерго підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо оцінки збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України

17-10-2023
Угода передбачає розширення підтримки енергетичного сектору України з боку ПРООН.

КИЇВ, 17 жовтня 2023 р.  – Цього тижня Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та ПрАТ «Укргідроенерго», провідна українська гідроенергетична компанія, оголосили про підписання знакового Меморандуму про співпрацю (Меморандум) щодо оцінки та усунення значних збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну. Меморандум також містить положення щодо оцінки впливу пошкоджень енергетичного сектору на населення та оцінки потенційних майбутніх наслідків.

Руйнування греблі Каховської ГЕС завдало Україні шкоди та збитків на суму майже 14 мільярдів доларів США, посиливши і без того катастрофічні наслідки повномасштабного російського вторгнення – про це йдеться у новому звіті ООН та Уряду України. Енергетичному сектору було завдано найбільше шкоди і збитків на суму понад 5 мільярдів доларів США.

Меморандум зосереджується на кількох важливих напрямках співпраці. По-перше, обидві сторони проведуть ретельну оцінку всіх поточних збитків. Далі відбудуться обговорення стратегічних питань для пришвидшення відновлення та підвищення стійкості енергетичного сектору, що відповідатиме Національній енергетичній стратегії України. Крім того, угода передбачає залучення як державного, так і приватного секторів до відновлювальних робіт. Нарешті, будуть докладені спільні зусилля для створення методології та процесів, які сприятимуть регулярному збору даних про стан енергетичної інфраструктури та об'єктів.

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що визначення точних масштабів збитків – це не просто діагностична необхідність; це фундамент, на якому Україна зможе відбудуватися і побудувати більш стійке майбутнє.

«Цей Меморандум про взаєморозуміння підкреслює нашу спільну віру в те, що для того, щоб дійсно «відбудувати краще», ми повинні спочатку зрозуміти весь масштаб викликів, що стоять перед нами, — сказав він. — Маючи докази, ми зможемо визначити курс, завдяки якому не лише відновиться, але й покращиться енергетичний ландшафт України, що зробить його більш надійним та готовим до майбутнього, ніж будь-коли».

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота зауважив, що компанія, яка керує великими гідроелектростанціями на річках Дніпро та Дністер, сповнена рішучості забезпечити надійність та стійкість енергетичної системи України.

«Розширення нашої співпраці з ПРООН дозволить нам оцінити та усунути безпосередні збитки, а також розробити стратегію для більш сприятливого, самодостатнього та сталого енергетичного майбутнього нашої країни», - зазначив Ігор Сирота.

Поділитися: