Все буде Україна!

Середньодніпровській ГЕС - 60 років

Середньодніпровській ГЕС - 60 років

15-12-2023
Середньодніпровська ГЕС
15 грудня, свій день народження відзначає Середньодніпровська ГЕС. Саме в цей день, 60 років тому, в експлуатацію було введено перший гідроагрегат станції.

Будівництво розпочалося в липні 1956 року. В жовтні 1956 року була розпочата розробка м’яких ґрунтів котловану. З березня 1958 року розпочалося доукладання перших кубів бетону та залізобетону в основні спорудження.

Одночасно, зі зведенням гідровузла розпочалося будівництво нового житлового масиву міста. 

В різні роки в будівництві ГЕС брали участь від 3 до 5 тис. осіб. 

За 5 місяців до пуску перших агрегатів було організовано двомісячні курси підготовки робітників електричного та турбінного цехів. Черговий персонал: начальники змін, машиністи турбін, чергові електромонтери після здачі екзаменів із програми курсів пройшли півторамісячне стажування на Кременчуцькій ГЕС. 

На початку грудня 1963 року позначка водоймища досягла 62,0, що забезпечило пуск  2-х гідроагрегатів. 30 грудня 1963 року о 13-ій годині на монтажному майданчику відбувся мітинг присвячений пуску перших 2-х агрегатів.

«Пишаємося  своєю історією, із надією вдивляємося у майбутнє. Дякуємо нашим ветеранам – гідроенергетикам за досвід та професійну майстерність даровану нам. Сьогодні без гідроенергетики важко уявити стабільне функціонування паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунальної сфери та цілих галузей економіки. Адже саме завдяки роботі гідроелектростанцій забезпечується   покриття пікових навантажень,  регулювання частоти та потужності мережі, а також мобільний аварійний резерв в Об’єднаній енергосистемі України. Переконаний: станція й надалі виконуватиме взяті  на себе зобов’язання, забезпечуючи енергетичну стабільність країни», - зазначив директор філії «Середньодніпровська ГЕС» Вадим Медьєши.

«Для нас це був дуже важливий і відповідальний день. Пуск був не з легких. Було багато зауважень, але завдяки професіоналізму експлуатаційного персоналу нам все вдалося», - згадує події 60-річної давнини, в минулому головний інженер, нині головний заступник директора філії та свідок тих подій, Владислав Семенович Кучерявий в якого за плечима понад 60 років трудової діяльності на станції. 

Пресслужба Середньодніпровської ГЕС


 

Фотогалерея
Середньодніпровська ГЕС
Середньодніпровська ГЕС

Поділитися: