16-05-2019
![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2019-05/ukr-embroidered-shirt-UHE-site.jpg?itok=M6MPJOSs)
Українська вишиванка - це національна святиня! Вона символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь!
Кілька цікавих фактів про вишиванку:
- Подейкують, що першим чоловіком, який поєднав вишиванку з класичним звичайним одягом був Іван Франко – він був першим, хто вдягнув вишиванку під піджак. Саме таким українського письменника зафіксували на 20-гривневій купюрі.
- Для новонародженого шили першу вишиту сорочку з ношених батьківських речей. Вважалося, що в них зберігається батьківська енергетика, необхідна для захисту дитини від хвороб.
- Чумаки довіряли прання своєї вишиванки тільки одній дівчині. Інші до такого сакрального ритуалу не допускалися. Так чумак підтверджував вірність своїй коханій.
Як відзначають День вишиванки гідроенергетики у різних куточках України переглядайте у фотогалереї.
Прес-служба Укргідроенерго
- 306