![](/sites/default/files/styles/560x560_max/public/2021-09/%D0%BD%D0%B0%20%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B2.jpg?itok=M-yHTsgc)
Під час тренування відпрацьовувалася готовність персоналу гідроелектростанцій діяти в умовах позаштатних ситуацій, викликаних системними аваріями в Об’єднаній енергосистемі країни.
«Об’єднана енергосистема України складається з восьми локальних систем. І якщо виникає дефіцит у якійсь із цих систем, то можуть розриватися зв’язки між цими системами і тоді ОЕС працюватиме нестабільно, відбуватимуться відключення. Наше завдання – забезпечити потрібне навантаження у потрібний час. Гідроелектростанції швидко набирають потужність, забезпечуючи резерв, тож під час тренувань ми забезпечували потужність для сталої роботи енергосистеми. В ході подібних навчань виявляють недоліки і розробляють рекомендації, спрямовані на підвищення надійності роботи устаткування, безпеки праці, покращення організації обслуговування і навчання персоналу», - зазначив під час тренувань начальник зміни оперативно-диспетчерської служби департаменту експлуатації Укргідроенерго Сергій Хуторний.
![Хуторний](/sites/default/files/inline-images/01_0.jpg)
Усі гідроелектростанції Дніпровського та Дністровського каскадів відпрацьовували різні легенди. Так на філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» начальник зміни електротехнічного цеху отримав інформацію про умовний вихід з ладу станційного щита власних потреб, який впливає на роботу блоку №3. За легендою тренування щит вийшов з ладу через умовне пошкодження ошинування. При цьому також вийшло з ладу освітлення блоку, зупинилися насоси змащування, пускові насоси та насоси технічного водопостачання. Начальник зміни електротехнічного цеху разом з черговим електромонтером в найкоротші терміни ліквідували виникнення умовної аварії та виконали перезавантаження живлення блоку.
«Тренування дуже допомагають скоординувати дії оперативного персоналу при виникненні надзвичайних ситуацій. Дані тренування показали високий рівень підготовки персоналу – умовну аварію було оперативно ліквідовано, живлення блоку відновлено», - зазначив заступник начальника електротехнічного цеху філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС» Олександр Захарчук.
![Захарчук](/sites/default/files/inline-images/04_0.jpg)
З метою наближення умов тренування до реальних, за основу було взято реальні режими роботи ОЕС України, стан основного електрообладнання та мереж, а також наявні міждержавні перетоки.
«Сьогоднішнє протиаварійне тренування показало, що весь оперативний персонал станції діяв злагоджено, всі необхідні навички та дії ще раз відпрацьовані», - озвучив свою оцінку після закінчення тренувань головний інженер Середньодніпровської ГЕС Олександр Кучерявий.
![Середньодніпровська ГЕС](/sites/default/files/inline-images/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96%D0%BF%D1%80.jpg)
«Такі тренування важливі і проводяться для перевірки персоналу до роботи в осінньо-зимовий період, коли навантаження на енергосистему зростає і потреба в електроенергії теж. Компенсувати потужність в енергосистемі за лічені хвилини можуть тільки гідроелектростанції завдяки їх маневровості і гнучкості. Наприклад Каховській ГЕС для набору гідроагрегатом повної потужності з моменту ввімкнення необхідно близько двох хвилин. Коли трапляються аварії в енергомережі, то саме ГЕС компенсують нестачу потужності та підтримують частоту мережі», - зазначив начальник зміни Каховської ГЕС Олександр Сидоренко.
![Каховська ГЕС](/sites/default/files/inline-images/%D0%BA%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0.jpg)
Варто зазначити, що Укргідроенерго приділяє посилену увагу питанням підготовки співробітників, діяльність яких пов’язана з безпечним та надійним функціонуванням енергооб’єктів, організацією і здійсненням заходів цивільного захисту. На усіх станціях компанії подібні тренування проводяться регулярно, згідно із затвердженим графіком.
Пресслужба Укргідроенерго
Читайте також:
Гідроенергетики Кременчуцької ГЕС провели спеціальні об'єктові тренування з цивільного захисту
На Дністровській ГАЕС перевірено протипожежну готовність
На Середньодніпровській ГЕС відбулися контрдиверсійні тренування підрозділів СБУ
- 121