14 липня жінці-гідроенергетику виповнилося 60 років, 34 з яких вона присвятила роботі на станції.
Народилася і виросла Наталія Іванівна у Світловодську. Тут пройшли її дитячі і шкільні роки. Навчання в школі дівчині давалось легко, особливо точні науки. Математичні завдання та задачі з фізики не викликали у неї жодних труднощів. Вона завжди допомагала однокласникам під час контрольних робіт та іспитів.
«А от з гуманітарними науками не склалося. Твори та перекази для мене були неймовірно складною справою, - згадує Наталія Хрієнко. – Тож вибору вишу в родині не стояло - звичайно ж технічний вуз. Але доля готувала мені сюрпризи. З першого разу я не подолала прохідний бар’єр до Київського автодорожнього інституту, повернулася додому і пішла працювати на завод».
Робітнича професія (помічник майстра з ремонту електрообладнання – ред.) додала молодій дівчині снаги і впевненості. І, можливо, саме цей період життя дав поштовх для її шляху в гідроенергетику. Наталія вступає на підготовчі курси до Харківського політехнічного інституту, успішно здає іспити і з 1980 по 1986 роки навчається у ХПІ. Закінчивши факультет автоматики і приладобудування, дівчина отримує інженерний фах метролога. Після інституту молода інженерка залишається працювати у Харкові. Престижна робота у провідному монтажно-технологічному управлінні, гідна оплата праці, щомісячні відрядження по всій території країни…
«Та це тривало недовго. У 1987 році щось неймовірне повертає мене до рідного міста і я працевлаштовуюсь на Кременчуцьку ГЕС. Я впевнена: це - доля. І, хочу сказати, я туди йшла, як до себе додому. З перших днів я відчула неймовірну енергетику професіоналізму і культури виробництва колективу гідроелектростанції», - пригадує Наталія Іванівна.
В групі електровимірювань та телемеханіки молода фахівчиня складає графіки повірки вимірювальних приладів та проводить відповідні роботи.
Показники пристроїв повинні відповідати певним стандартам. Гідроенергетик- початківець розуміла, що результатом її роботи має бути не лише однозначність фактичних і еталонних показників, а й безпечність експлуатації гідроелектростанції. І по сьогоднішній день інженерка-метрологиня Кременчуцької ГЕС Наталія Хрієнко жодного разу не поступилася своїми принципами.
Серед обов'язків метролога - повірка лічильників, калібрування та проведення сертифікації приладів вимірювання силового і допоміжного обладнання. Фахівчиня виконує роботу, спрямовану на надійність і безвідмовність систем телемеханіки, Автоматизованої системи контролю обліку електроенергії і вимірювальних приладів.
У 2011 році Наталія Хрієнко у складі делегації Укргідроенерго відвідала Китай, де поспілкувалися з колегами, обмінюючись досвідом щодо сучасних форм роботи із вимірювальними приладами.
Під час проведення І етапу реконструкції ГЕС за участі Наталії Іванівни впроваджено нову систему обліку, під її керівництвом перенесено ланцюги напруги системи обліку з головного щита управління до релейної зали відкритого розподільчого пристрою. Також інженеркою-метрологинею перетворювачі потужності старого типу замінено на сучасні.
Наталія Іванівна постійно вчиться, обмінюючись досвідом з колегами. Свій рівень професіоналізму вона вдосконалює на курсах підвищення кваліфікації в інституті підготовки фахівців Українського науково-дослідного і навчального центру проблем стандартизації, сертифікації та якості Мінекономрозвитку України.
В колективі гідроенергетиків інженерка-метрологиня Наталія Хрієнко користується заслуженою повагою.
«Вона дуже відповідальна, добросовісна, толерантна. З Наталією Іванівною можна годинами розмовляти на теми обслуговування вимірювальних приладів. Свої завдання вона виконує старанно, за необхідності може розібратись в принципі роботи будь-якого обладнання, закріпленого за групою. Такі професіонали є досить цінними для української гідроенергетики», - відгукується про колегу начальник цеху ЦКТРЗЗ Кременчуцької ГЕС Анатолій Лоєнко.
За відмінну працю інженерку Наталію Хрієнко неодноразово відзначено грамотами та подяками компанії Укргідроенерго.
Пресслужба Кременчуцької ГЕС
Читайте також:
Валентина Куртиш: «Я пишаюся своєю професією й дякую долі за можливість працювати в колі однодумців»
Марина Пустовіт: «Жінка в енергетиці – відповідальна, вольова, цілеспрямована, уважна»
- 95