Все буде Україна!

Сучасна компанія може бути енергоефективною: досвід Укргідроенерго

Сучасна компанія може бути енергоефективною: досвід Укргідроенерго

17-04-2020
Енергоефективність означає раціональне використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів на сучасному рівні розвитку технологій та дотриманні вимог до навколишнього середовища. Чи може українська компанія в умовах сьогодення бути енергоефективною?

Безперечно питання енергоефективності є одним із пріоритетів енергетичної політики держави, а ефективне використання енергетичних ресурсів є одним із основних пріоритетів розвитку економіки будь-якої країни. На сьогоднішній день через велику частку енергоємних секторів та застарілі й неефективні технології Україна є однією із енергозалежних країн Європи. Так, підписавши угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язалась відповідати високим європейським стандартам та брати участь в енергетичному ринку. Фактично, це означає впровадження європейських норм для підвищення енергоефективності.

Як відомо, гідроенергетика відіграє важливу роль у стійкості ОЕС України, оскільки забезпечує енергетичну систему високоманевровими потужностями в регулюванні добових графіків навантаження з покриттям пікової частини та заповненням нічних провалів. Також гідроенергетика виконує функцію аварійного резерву потужності.

На сьогоднішній день загальна встановлена потужність станцій Укргідроенерго становить 5 844, 2 МВт, а протягом 2019 року вироблено 7 197, 843 млн кВт·год електроенергії. Наразі у всіх філіях проходить реконструкція та модернізація основного та допоміжного обладнання в рамках проєкту «Реконструкція. ІІ черга». Після завершення програми потужність гідроагрегатів збільшиться більше ніж на 200 МВт, а подальший ресурс роботи електростанцій зросте в цілому. Окрім того, завдяки проведенню реконструкції збільшується ККД гідроагрегатів, що дозволяє більш ефективно використовувати водні ресурси.

Також відповідно до Енергетичної стратегії до 2035 року та Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року компанія має добудувати Дністровську ГАЕС, яка складатиметься із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2 268 МВт в генераторному режимі та 2 947 МВт в насосному. Також Укргідроенерго має побудувати та ввести в експлуатацію Канівську ГАЕС потужністю 1 000 МВт, та Каховську ГЕС-2 потужністю 250 МВт. Реалізація перерахованих проєктів дозволить довести частку маневрових потужностей ГЕС та ГАЕС у загальному балансі галузі до 16%.

Слід зазначити, що збільшення встановленої потужності об’єктів електроенергетики, що використовують відновлювані джерела енергії мають здійснюватися в межах, які є технологічно допустимими для забезпечення надійності функціонування ОЕС України. У зв’язку з цим саме використання гідроакумулюючих електростанцій є одним із універсальних механізмів для розв’язання проблем балансування в ОЕС України.

Отже, нарощування генеруючої потужності Укргідроенерго матиме прямий вплив на підвищення енергоефективності та енергозбереження української електроенергетичної галузі в цілому.

Пресслужба Укргідроенерго

Поділитися: