Все буде Україна!

Забезпечення українців водою ‒ одна з найважливіших задач Міжвідомчої комісії

Забезпечення українців водою ‒ одна з найважливіших задач Міжвідомчої комісії

23-04-2020
Учасники комісії відкоригували режими роботи дніпровських водосховищ на останні дні квітня 2020 року.

За уточненим прогнозом Укргідрометцентру, середній приплив води у ІІІ декаді квітня буде меншим, ніж прогнозований (і також меншим, ніж у попередні тижні поточного місяця).

Враховуючи фактичні дані за перші дві декади квітня та оновлений прогноз на третю, у середньому водність Дніпра у створі Києва становитиме 23% від норми та буде близькою маловоддя, або гідрологічної посухи.

Однією з найважливіших задач Міжвідомчої комісії є забезпечення аграріїв водою для зрошення півдня України, джерелом якого є саме дніпровська вода, заакумульована в каскаді дніпровських водосховищ Укргідроененерго.

Тому учасники комісії зібралися у режимі онлайн-конференції на черговому засіданні, щоб обговорити усі можливі заходи для забезпечення водою населення та аграріїв.

У цілому, Держводагенство не вбачає ризиків для забезпечення водою агарного сектору, адже протягом перших декад квітня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 21 квітня його наповнення складає понад 94 % від проєктного.

Тож, робоча група Міжвідомчої комісії, обговоривши складну гідрологічну ситуацію, що склалася у басейні Дніпра, та для забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ і забезпечення водою аграрного сектору узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у ІІІ декаді квітня 2020 року.

Київське водосховище – ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у водосховищі на 1 травня має бути (водпост Толокунь) в межах 102,60-102,70 м БС (Балтійської системи висот).

Канівське водосховище – ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі має бути в межах 91,35-91,50 м БС.

Кременчуцьке водосховище – ГЕС працює у режимі поступового наповнення. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,50-80,60 м БС (середній рівень за даними Укргідрометцентру).

Каховське водосховище – ГЕС працює в режимі поступового наповнення. Станом на 1 травня рівень у водосховищі має бути в межах 15,60-15,70 м БС.

Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ у період з 1 квітня по 19 червня.

Кам’янське водосховище – ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

Дніпровське водосховище – ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у період з 1 квітня по 14 червня.

За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден.

У зв’язку із нерестовою кампанією Держрибагентству було доручено продовжувати спостереження за станом риби у водосховищах дніпровського каскаду.

А учасники міжвідомчої комісії, у свою чергу, кожен за своїм напрямком проводитимуть постійний моніторинг водогосподарської ситуації у басейні Дніпра та у разі її ускладнення вноситимуть пропозиції щодо вжиття необхідних заходів.

Пресслужба Укргідроенерго 

Поділитися: